Septicke jame plasticne

Septička jama vaše imovine je jedna od najvažnijih komponenti vaše cele vodovodne strukture. Septičke jame bezbedno prerađuju i upravljaju svim otpadnim vodama iz vašeg doma.

Kada vaša septička jama ne funkcioniše, trebalo bi da je odmah zamenite ili popravite. Kada vaša septička jama ne funkcioniše kako bi trebalo, ceo vaš vodovodni sistem se poremeti i možete na kraju dovesti sebe i svoju porodicu u opasnost i oštetiti svoju imovinu ili dvorište.

Nažalost, septičke jame nemaju dug životni vek. Velike su šanse da ćete za nekoliko godina svoju postojeću septiku zameniti novom. Kupovina nove septike je značajan izbor. To je zato što će septička jama koju odaberete služiti vašem vodovodnom sistemu u narednim godinama. Najvažnija odluka koju ćete morati da donesete je da li ćete izabrati betonske ili plastične septičke jame.

Plastika i beton su dva najpopularnija materijala za izradu septičkih jama. Poznavanje njihovih prednosti i mana pomoći će vam da odaberete onu koja najbolje odgovara vašem domu i odgovara vašem budžetu. Hajde da pogledamo prednosti i nedostatke svakog od njih.

Plastične septičke jame Prednosti

Plastične septičke jame su pristupačnije od betonskih jer imaju nižu nabavnu cenu.
Plastične septičke jame se lako postavljaju jer su lagane; potrebno im je nekoliko pojedinaca za instalaciju i zahtevaju manje vremena i opreme. Tako su manji troškovi instalacije.
Poli septičke jame su lake za transport i prilagodljivije. To znači da se mogu postaviti na različita mesta.
Plastične septičke jame su vodonepropusne i imune na koroziju na bazi vode. Takođe su otporni na rđu.
Plastični rezervoari su manje skloni pucanju jer je plastika fleksibilna, pa stoga plastična septička jama ne puca toliko kao cementna septička jama.
Plastične septičke jame su higijenskije od cementnih rezervoara.
Plastični rezervoari su spremni za postavljanje i ugradnju.

Nedostaci plasticne septicke jame

Plastični rezervoari nisu tako čvrsti kao cement i zbog toga se lako lome od težine. Mogu se zgnječiti od težine teškog tla ili vozila koja voze preko mesta gde su zakopani.
Plastični rezervoari su takođe osetljivi na okolinu, što znači da mogu puknuti ili polomiti usled promena u vibracijama i uslovima tla. S druge strane, cementne septičke jame su daleko manje osetljive na promene životne sredine.
Plastični rezervoari su podložni oštećenjima jer se lome ili omotavaju češće od cementnih septičkih jama.
Plastični rezervoari zahtevaju više održavanja nego cementne septičke jame.
Poli septičke jame generalno imaju kraći vek trajanja od betonskih rezervoara.
Plastični rezervoari obično imaju nizak nivo efluenta i „plutaće“ kada je nivo vode viši nego inače. Ovo „plutanje“ može uništiti vaš vodovodni sistem i samu septičku jamu.
Plastične septičke jame nisu odobrene za upotrebu u svim državama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.